دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
📄
شروع جدی‌تر فعالیت‌های بسیج مدرسه نواب در سال جدید
۸۶۴ بازدید
ارسال شده در گفت و گو
شروع جدی‌تر فعالیت‌های بسیج مدرسه نواب در سال جدید

مدرسه نواب ـ فرمانده بسیج مدرسه علمیه عالی نواب گفت: این مدرسه قبلا دو پایگاه بسیج طلاب و پایگاه بسیج اساتید داشت که از ابتدای سال 1394 این دو پایگاه ادغام شده و پایگاه بسیج نخبگان خواهد بود که زیر مجموعه بسیج نخبگان تیپ 83 امام صادق(ع) است.

 

حجت‌الاسلام سلمان شاکری، فرمانده بسیج مدرسه علمیه عالی نواب در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این مدرسه در خصوص فعالیت‌های جدید پایگاه بسیج مدرسه، گفت: پس از چندین سال که پایگاه بسیج مدرسه نواب حالت نیمه‌تعطیل داشت،‌ از ابتدای سال تحصیلی جدید، دوباره فعالیت خود را شروع کرده و کارهای این پایگاه پررنگ‌تر شده است.

 

وی افزود: این مدرسه قبلا دو پایگاه بسیج طلاب و پایگاه بسیج اساتید داشت که از ابتدای سال 1394 این دو پایگاه ادغام شده و پایگاه بسیج نخبگان خواهد بود که زیر مجموعه بسیج نخبگان تیپ 83 امام صادق(ع) است.

 

وی توضیح داد: گاهی تصور این است که با وجود قسمت فرهنگی، دیگر نیازی به بسیج نیست و ترویج فرهنگ بسیج یا به‌اصطلاح بسیجی‌کردن طلاب و فعالیت‌های مربوط به فرهنگ دفاع مقدس، زیر پرچم کارهای فرهنگی کمرنگ انجام می‌شود، به این دلیل تصمیم بر این شد که فعالیت‌های بسیجی بیشتر شود، خصوصا در مناسبت‌هایی که مربوط به دفاع مقدس است.

 

فرمانده بسیج مدرسه علمیه عالی نواب، ادامه داد: البته در مدرسه نواب فعالیت‌های بسیج و فرهنگی با هم صورت می‌گیرد، زیرا مسئولیت اصلی و فعلی بسیج کارهای فرهنگی بوده و کارهای فرهنگی مدرسه نیز در راستای کارهای بسیجی است.

 

وی افزود: از جمله فعالیت‌های آغاز کار، نصب تابلویی به‌صورت مستقل و جدا از تابلوی فرهنگی برای فعالیت‌های بسیج بود که بازپیرایی زیباتری برای آن صورت گرفته است، طلابی که در مدارس گذشته پرونده بسیج داشته و یا در نهادهای دیگر بسیج فعالیت دارند نیز جمع شده و فعالیت‌هایی به‌عهده گرفتند.

 

وی با اشاره به اینکه آمار کسری مدارک قبلی طلاب بسیجی نیز تهیه شده است، گفت: البته از ابتدای سال تحصیلی، عضوگیری جدید صورت نگرفته و منتظر ادغام پایگاه‌ها در قالب پایگاه بسیج نخبگان بودیم.

 

حجت‌الاسلام شاکری به ادامه فعالیت‌ها اشاره کرد و گفت: برخی جلسات اخلاق مدرسه و یا جلسات مناسبتی نیز بخشی از کارهای بسیج است، همچنین سه دوره نمایشگاه کتاب تاکنون در مدرسه برگزار شده و در این زمینه کتاب‌های چهار انتشارات، با تخفیف ویژه به طلاب عرضه شد.

 

وی افزود: البته کار اصلی این پایگاه قطعا کار فرهنگی است، اما بسیج نیاز دارد که آموزش‌های نظامی اولیه را برای اعضای خود برگزار کند و در این راستا نیز تصمیم داریم یک دوره برای کسانی که آموزش ندیده‌اند برگزار کنیم که تئوری آن در محل مدرسه و عملی آن در پایگاه‌های اطراف مشهد خواهد بود.

 

وی، فعالیت بیشتر برد فرهنگی در مباحث سیاسی و فرهنگ مقاومت، مسابقات کتابخوانی برای پیشبرد مسائل فرهنگی، ادامه فعالیت‌های مرکز آموزش مهارت‌های مدرسه نواب در سال آینده تحصیلی و گسترش نمایشگاه‌های کتاب را نیز به عنوان برنامه‌های آینده این پایگاه عنوان کرد.

 

فرمانده بسیج مدرسه علمیه عالی نواب در پایان، برگزاری اولین اردوی راهیان نور در نوروز امسال را فعالیتی دیگر عنوان کرد و گفت: طرح شجره طیبه صالحین نیز از فعالیت‌های جدی پایگاه‌های بسیج است و آثار خوبی دارد که بعد از عضوگیری، این طرح را نیز در غالب کلاس اخلاق و جلساتی دیگر برگزار می‌کنیم.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
👥
گفت‌و گوها
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه: news@h-navvab.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.