دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
📄
پایان‌نامه «استطاعت در حج از منظر امامیه و عامه» دفاع شد
۶۸۰ بازدید
ارسال شده در نشست های فقهی حقوقی
پایان‌نامه «استطاعت در حج از منظر امامیه و عامه» دفاع شد

مدرسه نواب ـ جلسه دفاعیه پایان‌نامه‌ «استطاعت در حج از منظر امامیه و عامه»، یکی دیگر از پایان‌نامه‌های رشته فقه و اصول این مدرسه، عصر دیروز سه‌شنبه 13 مرداد 1394 برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، جلسه دفاعیه پایان‌نامه‌ «استطاعت در حج از منظر امامیه و عامه»، یکی دیگر از پایان‌نامه‌های رشته فقه و اصول این مدرسه، عصر دیروز سه‌شنبه 13 مرداد 1394 برگزار شد.

 

این جلسه با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن ربانی بیرجندی به عنوان استاد راهنما، حجت‌الاسلام سیدحسن شریفی به عنوان استاد مشاور و حجج اسلام حسین احمری و سیدموسی صدر به عنوان اساتید داور برگزار شده و حجت‌الاسلام ابوالقاسم دستورانی، نگارنده این اثر و دانش‌آموخته رشته تخصصی فقه و اصول نیز به دفاع از پایان‌نامه خود پرداخت.

 

وی در مورد نوشته خود، گفت: در این اثر، استطاعت به عنوان قدرتی ویژه معرفی شده که با تحقق چهار امر حاصل می‌شود؛ استطاعت مالی، استطاعت بدنی، استطاعت زمانی و استطاعت طریقی. همچنین از کلیدواژه‌های این پایان‌نامه می‌توان به این کلمات اشاره کرد: استطاعت، حج، قدرت شرعی، شروط حج، مستطیع، زاد و راحله، استطاعت عقلی، استطاعت عرفی، استطاعت مالی، استطاعت بدنی و...

 

وی افزود: این اثر از مقدمه، سه بخش و خاتمه تشکیل شده است که بخش اول با عنوان کلیات و مفاهیم دارای سه فصل، بخش دوم با عنوان بررسی مفهومی استطاعت دارای چهار فصل و بخش سوم با عنوان اقسام استطاعت دارای پنج فصل است و در خاتمه نیز به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری پرداخته شده است.

 

گفتنی است این اثر 230 صفحه‌ای، پس از داوری و ارزیابی اساتید، بیان اشکلات و دفاع نگارنده، با امتیاز 18 پذیرفته شده و نیاز به اصلاحات نیز داشت.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
👥
گفت‌و گوها
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه: news@h-navvab.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.