دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
📄
گزارشی از آماده‌سازی گروه تبلیغ جهادی مدرسه علمیه نواب
۶۸۳ بازدید
ارسال شده در گفت و گو
گزارشی از آماده‌سازی گروه تبلیغ جهادی مدرسه علمیه نواب

مدرسه نواب ـ مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب، گفت: با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و با بهره از تجربه تبلیغی سال گذشته، گروه تبلیغی این مدرسه امسال نیز به شهر گرگان سفر کرده و نهادهای مختلف این شهر و شهرهای اطراف آن را پوشش خواهد داد.

 

گزارش تصویری کارگاه‌های آموزشی

 

حجت‌الاسلام سلمان شاکری، مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این مدرسه در خصوص برگزاری اردوی گروه تبلیغ جهادی، گفت: دو هدف اصلی و کلی تبلیغ، انتشار معارف اهل‌بیت(ع) و رسیدن به نقطه بازدهی بیشتر طلاب است.

 

وی افزود: در مدرسه نواب طلبه‌ها دروس تخصصی می‌خوانند و با بحث‌های روز مثل شبهات کلامی آشنا هستند و بهتر می‌توانند در جهت انتقال این مباحث به مردم اقدام کنند، بنابراین برای این مدرسه، داشتن گروه تبلیغی اهمیت بیشتری دارد، گروهی فعال که در نقاط مختلف کشور استفاده شود و همچنین تجربه خود را به طلاب دیگر ارائه دهد.

 

وی با اشاره به اینکه این گروه از سال گذشته با حدود 30 نفر تشکیل شده و در اولین سفر تبلیغی به شهر گرگان سفر کرد، گفت: امسال نیز بیش از 60 نفر ثبت نام کرده‌اند که دهه اول محرم دوباره به شهر گرگان خواهیم رفت، البته به دلیل استقبال خوب طلاب، شهرهای اطراف گرگان را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

حجت‌الاسلام شاکری، توضیح داد: برای تبلیغ در ارگان‌های مختلف این شهر مثل آموزش و پرورش، کمیته امداد، بیمارستان‌ها و نیز بهزیستی رایزنی کرده‌ایم و دفتر نمایندگی ولی فقیه گرگان در این راه کمک بسیاری کرده است.

 

 

وی در خصوص علت انتخاب دوباره شهر گرگان، گفت: سال قبل نامه تشکری از اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان فرستاده شد که به مدیریت مدرسه علمیه عالی نواب تحویل شد، همچنین بسیاری از مدارس نیز با نامه‌های مختلف و به‌صورت شفاهی قدردانی کردند،‌ زیرا اولین بار بعد از انقلاب اسلامی بود که در شهر گرگان گروهی طلبه برای تبلیغ رفته بود.

 

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب با اشاره به برخورد بسیار خوب دانش‌آموزان با این گروه، افزود: مدیر قرآن و عترت استان گلستان شخصا این موضوع را پیگیری می‌کند و چند ماه است که مشغول هماهنگی با نهادهای مختلف بوده‌ایم تا امسال نیز بتوانیم مخاطبین خود را بیشتر با معارف اسلامی آشنا کنیم.

 

وی توضیح داد: ارتباط دانش‌آموزان با روحانیان مشکل جامعه امروز ما است و اگر قرار باشد جامعه بیشتر به سمت دین‌داری پیش رود باید این ارتباط تقویت شود و مقاطع دانش‌آموزی بستری عالی برای این کار است، همچنین استفاده از فضای مجازی و ماهواره در 85درصد مردم دیده می‌شود و از نظر حجاب نیز شهر گرگان وضعیت مناسبی ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه طلاب امسال چند گروه هستند، گفت: گروهی در حوزه کودک و نوجوان و بیشتر مقطع ابتدایی تخصص دارند، برخی فقط برای نوجوان و در مقطع راهنمایی فعالیت می‌کنند، برخی تخصصشان دبیرستان بوده و گروهی نیز در همه زمینه‌ها تخصص دارند.

 

حجت‌الاسلام شاکری، ادامه داد: از جهتی نیز دو گروه طلبه در این سفر داریم، برخی فقط در زمینه کار تبلیغی در مدارس تخصص دارند و برخی مواردی بیرون از مدرسه مثل حلقه‌های تبلیغی و منبر را نیز تسلط دارند که برای هر دو گروه برنامه‌هایی مشخص شده است.

 

وی تأکید کرد: این افراد تا الان سه دوره کلاس آموزشی شامل ارتباط مؤثر با کودکان، روش تبلیغ در مناطق تلفیقی، تسلط بر بازی‌ها و راهکارهای ارتباط با دانش‌آموزان و نوجوانان را گذرانده‌اند و بحث احکام و شبهات را نیز پیگیر هستیم که یا کلاس برگزار کنیم یا کتاب در اختیار مبلغین قرار دهیم.

 

وی افزود: برنامه‌های این گروه، مخصوص دهه اول محرم نبوده و با مبلغین گروه‌های دیگر نیز صحبت شده تا هسته مرکزی گروه تبلیغی مدرسه نواب تقویت شود و در همه ایام سال در مناطق مختلف فعالیت داشته باشد، چنان‌که دهه آخر صفر و ماه رمضان نیز فعالیت‌هایی در مناطق اطراف مشهد داشتیم که مناطق مهمی است و هماهنگی لازم برای حضور امسال نیز صورت گرفته است.

 

وی در پایان، گفت: نگاه مردم به روحانیت نگاه به سرباز امام زمان(عج) است و هر کس تبلیغ می‌رود باید سعی کند که اگر خدایی نکرده ثمره‌ای ندارد، این نگاه را خراب نکند و دید مردم نسبت به روحانیت عوض نشود که اگر این نگاه عوض شود مشخص می‌شود وظیفه خود را انجام نداده‌ و قطعا در آخرت باید پاسخگو باشد.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
👥
گفت‌و گوها
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه: news@h-navvab.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.