يك شنبه ۲۸ دي ۱۳۹۹
📄
گزارش سفر دیگری از اردوی تبلیغی‌جهادی مدرسه نواب
۲۲۲۰ بازدید
ارسال شده در گفت و گو
گزارش سفر دیگری از اردوی تبلیغی‌جهادی مدرسه نواب

مدرسه نواب ـ مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب، گفت: منطقه محروم خیرآباد ورامین، ششمین منطقه‌ای بود که گروه تبلیغ جهادی این مدرسه برای تبلیغ دین در ماه مبارک رمضان به آن سفر کردند.

 

حجت‌الاسلام سعید درافشان، مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این مدرسه با اشاره به اینکه گروه تبلیغی‌جهادی مدرسه نواب در ایام ماه رمضان برای تبلیغ به منطقه محروم خیرآباد ورامین رفتند، گفت: این سفر تبلیغی به‌دلیل مشغول‌بودن اعضای گروه به امتحان‌های پایان‌ ترم، در نیمه دوم ماه مبارک رمضان برگزار شد.

 

وی در خصوص لزوم تبلیغ دین در این سطح، گفت: جنگ فرهنگی و نیازی که در این زمینه وجود دارد طلبه‌ها را وادار می‌کند که وارد میدان شده و عرصه‌های جدید تبلیغی که با توجه به زندگی امروزی به‌وجود آمده و خارج از قالب سنتی منبر است را به‌کار برند.

 

وی توضیح داد: طلبه‌ها باید به‌صورت جمعی وارد شوند تا زمینه‌های بیشتری را برای تبلیغ فراهم کنند و گروه تبلیغی مدرسه نواب نیز با هماهنگی با مسئولان مناطق مختلف، امکانات بیشتری فراهم می‌کند تا بتواند در قالب‌های به‌روز به تبلیغ دین بپردازد.

 

حجت‌الاسلام درافشان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم، گفت: ایشان درباره پزشکی تعبیر می‌کنند از پزشکی که برای معالجه بیماران، خودش به سراغ آن‌ها می‌رود و سیار است، طلبه‌ها هم باید خودشان به سراغ مردم و بیماران اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی بروند، بنابراین ممکن است در خیلی از موارد از سوی مردم دعوتی نباشد و خود طلبه زمینه تبلیغ موفق را فراهم کرده و منویات رهبری در بحث فرهنگی را اجرا کند.

 

وی همچنین در خصوص انتخاب منطقه خیرآباد ورامین،‌ گفت: به‌علت محرومیت فرهنگی و مالی شدید منطقه که از جهت‌های مختلف یکی از محروم‌ترین مناطق کشور است، پس از هماهنگی با امام‌جمعه منطقه،‌ حجت‌الاسلام دکتر طاهری، قرار شد برای سفر تبلیغی این مرتبه به این منطقه برویم.

 

وی همچنین به روش‌های تبلیغ این گروه جهادی در این منطقه اشاره کرد و گفت: حلقه‌های معرفت، منبر، تبلیغ چهره‌به‌چهره، اجرای جُنگ‌های مختلف، اجرای نمایش و مسابقه‌های مختلف، مراسم در سالن‌های ورزشی، مهدیه و مساجد، ارتباط نزدیک با زندانیان، ارتباط نزدیک با فعالان فرهنگی منطقه، اقامه نماز جماعت در مساجد، پاسخگویی به شبهات و... از شیوه‌های تبلیغی بود که در این سفر اجرا شد.

 

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب، انس بیشتر نوجوانان با فضای مسجد، هیئت، روحانیت و مباحث دینی و قرآنی، انتقال مفاهیم دینی به کودک، نوجوان و جوانان منطقه، ایجاد علاقه‌مندی بیشتر در آن‌ها به قرآن، نهج‌البلاغه و اهل‌بیت، ایجاد ارتباط صمیمی با طلاب در میان قشرهای مختلف مردم منطقه و نیز افزایش تجربه‌های تبلیغی در میان طلاب گروه را از ثمرات این سفر برشمرد.

 

وی با اشاره به اینکه این سفر، ششمین اردوی جهادی گروه تبلیغی این مدرسه بوده است، گفت: تاکنون به مناطقی مثل سرخس، زاهدان، بندرعباس و گرگان سفر شده است و مردم منطقه خیرآباد ورامین نیز مثل مردم مناطق دیگر، بسیار مشتاق و علاقه‌مند به روحانیت بودند و استقبال خوبی کردند، از طرفی هماهنگی‌های بسیار خوبی نیز توسط امام جمعه محترم و مسئولان منطقه صورت گرفته بود که به این استقبال کمک بیشتری کرد.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.