دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
📄
توسط آیت‌الله سبحانی در مدرسه نواب؛ مبانی فکری ابن‌تیمیه و وهابیت بررسی می‌شود
۶۷۱ بازدید
ارسال شده در اطلاعیه ها
توسط آیت‌الله سبحانی در مدرسه نواب؛ مبانی فکری ابن‌تیمیه و وهابیت بررسی می‌شود

مدرسه نواب ـ سلسله جلسات بررسی مبانی فکری ابن‌تیمیه و وهابیت، ویژه برادران از روز شنبه 2 مرداد هر روز ساعت 10:30 صبح به‌مدت 10 روز در مکان سالن اجتماعات مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، سلسله جلسات کلام اسلامی این مدرسه، امسال نیز مثل سال گذشته با حضور آیت‌الله العظمی شیخ جعفر سبحانی برگزار می‌شود.

 

بنابر این گزارش، پیامبر اسلام(ص)، می‌فرمایند: زمانی که بدعتی در امت من ظاهر شد، بر عالم دینی واجب است که با آن مبارزه کند و لعنت خدا بر عالمی است که این کار را نکند.

 

بنابراین، این جلسات که در سال گذشته به بحث شبهات پیرامون پیامبر گرامی اسلام(ص) اختصاص داشت، امسال با حضور آیت‌الله سبحانی به بحث بررسی مبانی فکری ابن‌تیمیه و مکتب وهابیت پرداخته خواهد شد.

 

اهمیت چنین بحثی آن هم برای طلبه‌های علوم دینی با توجه به این سخن رهبری روشن‌تر می‌شود که فرمودند: سنگ بنای فرقه وهابیت، بدعتی ناهمگون در بدنه اصلی دین مبین اسلام است، اسناد و مدارک متعددی در رابطه با تزریق این اندیشه به بدنه اسلام توسط استعمار انگلیس وجود دارد.‌

 

گفتنی است، سلسله جلسات بررسی مبانی فکری ابن‌تیمیه و وهابیت که ویژه برادران است، از روز شنبه 2 مرداد هر روز ساعت 10:30 صبح به‌مدت 10 روز در مکان سالن اجتماعات مدرسه علمیه عالی نواب برگزار خواهد شد.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.