جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
📄
گزارش سفر تبلیغی امسال مبلغان مدرسه نواب؛ جهادی دیگر
۲۱۶۵ بازدید
ارسال شده در گفت و گو
گزارش سفر تبلیغی امسال مبلغان مدرسه نواب؛ جهادی دیگر

مدرسه نواب ـ مسئول گروه تبلیغ جهادی مدرسه نواب،‌ گفت: یکی از کارهای مهم ما در این سفر، سرکشی از مناطق روستایی تلفیقی به‌همراه امام‌جمعه تربت جام و نیز حضور در چهار مراسم شب عاشورای اهل‌سنت به‌همراه مسئولان شهر و ائمه جمعه شیعیان و اهل‌سنت شهرستان تربت جام بود.

 

حجت‌الاسلام سعید درافشان،‌ مسئول فرهنگی و مدیر گروه تبلیغ جهادی مدرسه علمیه عالی نواب در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این مدرسه در خصوص سفر تبلیغی این گروه در دهه اول محرم امسال، گفت: گروه تبلیغی مدرسه علمیه عالی نواب 6 سال است که در دهه اول محرم در مناطق مختلف کشور و با اولویت مناطق تلفیقی، به‌صورت جهادی مشغول به تبلیغ است.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون به شهرستان‌های سرخس، زاهدان، بندرعباس، گرگان و ورامین جهت تبلیغ دین سفر کرده‌ایم، گفت: دهه اول محرم امسال نیز این گروه در دو بخش به شهرستان‌های تربت جام و تربت حیدریه سفر کرد که جمعا 30 مبلغ به تربت حیدریه و 35 مبلغ به تربت جام رفتند و تبلیغ در تربت حیدریه با مشارکت خانم‌های مبلغ همراه بود.

 

وی در خصوص انتخاب این دو شهرستان، گفت: با توجه به اهمیت منطقه تلفیقی تربت جام، هم‌مرز بودن این دو شهرستان با دو کشور افغانستان و ترکمنستان، محرومیت فرهنگی و اقتصادی و نیز درخواست‌هایی که از شهرستان تربت حیدریه رسیده بود، این دو شهرستان را به‌عنوان مقصد تبلیغ امسال انتخاب کردیم.

 

حجت‌الاسلام درافشان با اشاره به فعالیت‌های این گروه، گفت: اولویت اول گروه تبلیغ جهادی مدرسه علمیه عالی نواب، کار دانش‌آموزی به‌صورت تخصصی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان بوده که مبلغان گروه، مهارت‌های کافی برای انتقال مفاهیم به کودک، نوجوان و جوان را آموخته و اجرا می‌کنند.

 

وی افزود: در همین راستا در تربت جام حدودا 80 مدرسه و در تربت حیدریه حدودا 70 مدرسه پوشش داده شده و با بازتاب عالی در شهرستان و استقبال مسئولان مدارس و دانش‌آموزان روبه‌رو شد، توضیح اینکه هر مبلغ گروه، میانگین در 30 کلاس درس شرکت کرده و کارگاه انتقال مفاهیم دینی برگزار کرده است، همچنین مبلغان ما در مدارس شبانه‌روزی و هیئت‌های دانش‌آموزی به‌صورت حلقه‌های معرفت صمیمانه شرکت کردند که در مجموع در دو شهرستان، 10 خوابگاه پسرانه و 10 خوابگاه دخترانه را شامل شد.

 

وی تصریح کرد: کار دوم ما حضور در زندان‌ها بود که با هماهنگی و همکاری بسیار خوب مسئولان زندان تربت جام، 5 نفر از مبلغان در این زندان مستقر شده و به برنامه نماز جماعت،‌ حلقه معرفت، منبر، روضه‌خوانی و سینه‌زنی می‌پرداختند و تعدادی مبلغ نیز شب‌ها در بند نسوان و بند باز به برنامه منبر و روضه‌خوانی مشغول بودند.

 

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب، کار سوم گروه تبلیغ جهادی این مدرسه را حضور در پایگاه‌های بسیج شامل حلقه‌های صالحین، هیئت‌های منتظران و کانون‌های فرهنگی دانست و گفت: در مجموع 18 پایگاه در تربت حیدریه و 20 پایگاه در تربت جام را پوشش دادیم.

 

وی افزود: چهارم، کار در یتیم‌خانه‌ها بود که با هماهنگی با اداره بهزیستی صورت گرفت و در تربت جام در سه یتیم‌خانه بعثت، محبان علی و علی‌بن‌ابی‌طالب حضور داشتیم که با فضای صمیمی و محبت به کودکان بی‌سرپرست به‌همراه اجرای برنامه و اهدای جوایز و خرید میوه و حتی یک وعده شام همراه بود (مبلغان گروه یک وعده شام، پیتزا برای کودکان خریداری کردند).

 

وی کار پنجم را همکاری با کمیته امداد دانست و گفت: در تربت حیدریه حضور در خوابگاه‌های مدارس کمیته امداد صورت گرفت و در تربت جام 10 بسته لوازم تحریر به 10 دانش‌آموز از خانواده‌های محروم روستایی در بالاجام هدیه شد که با سرکشی گروهی از طلاب و دلجویی از مددجویان همراه بود.

 

حجت‌الاسلام درافشان ادامه داد: ششم حضور در بیمارستان‌ها و عیادت از بیماران بود، به‌همراه اهداء بسته فرهنگی، عرض خداقوت به پرسنل و مسئولان، عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و بیان احکام مربوط به بیماران که در تربت حیدریه در دو بیمارستان 9دی و رازی و در تربت جام در بیمارستان بزرگ سجادیه صورت گرفت.

 

وی افزود: هفتم، دیدار با ائمه جمعه و مسئولان آموزش‌وپرورش دو شهرستان و فرماندار و رئیس سازمان تبلیغات و فرمانده سپاه تربت جام، هشتم، فرستادن یک مبلغ به روستای محروم قنداب تربت جام و دو مبلغ به روستاهای محروم تربت حیدریه، نهم، ارتباط با حوزه علمیه دو شهرستان و تعامل با طلاب و تبادل اطلاعات تبلیغی و دهم، تشکیل کارگروه‌های تبلیغی و تبادل اطلاعات و ارتقاء مهارت‌های تبلیغی مبلغان به‌صورت تئوری و عملی بود که هر شب برگزار می‌شد.

 

وی یادآور شد: کار یازدهم گروه ما، تشکیل گروه نمایش و اجرای تئاترهای مختلف با موضوعات اخلاقی و درس‌های عاشورا برای کودکان و نوجوانان بود، دوازدهم، دیدار و سرکشی از خانواده ایثارگران، سیزدهم، سرکشی از مناطق روستایی تلفیقی به‌همراه امام‌جمعه تربت جام و چهاردهم نیز حضور در چهار مراسم شب عاشورای اهل‌سنت به‌همراه مسئولان شهر و ائمه جمعه شیعیان و اهل‌سنت شهرستان تربت جام بود.

 

مسئول گروه تبلیغ جهادی مدرسه علمیه عالی نواب در پایان با اشاره به شرکت مبلغان این گروه در نماز جمعه دو شهرستان، گفت: در وقت‌های باقیمانده نیز طلاب گروه در مکان‌های مختلف و زمان‌هایی که نیاز تبلیغی وجود داشت به تبلیغ دین می‌پرداختند.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.