يك شنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
📄
حجت‌الاسلام طیبی‌فر مطرح کرد؛ تبیین مسائل سیاسی از وظایف طلاب است
۷۴۷ بازدید
ارسال شده در سایر نشست ها
حجت‌الاسلام طیبی‌فر مطرح کرد؛ تبیین مسائل سیاسی از وظایف طلاب است

مدرسه نواب ـ فرمانده تیپ امام صادق(ع)، گفت: بحث نفوذ که مطرح می‌شود، برای پیشگیری نیست بلکه اتفاق افتاده است و باید به مردم بفهمانیم که نفوذ کجاست و چه کسانی نفوذی‌ها را راه می‌دهند.

 

برای دیدن تصاویر این جلسه کلیک کنید

 

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، حجت‌الاسلام حسین طیبی‌فر، فرمانده تیپ مستقل امام صادق(ع) کشور در سخنرانی که دیروز 5 آبان در این مدرسه داشت، گفت: انقلاب اسلامی ایران زلزله‌ای سیاسی در دنیا بود که ستون فقرات دشمن را به لرزه انداخت و سقف تفکرات لیبرالیستی و سوسیالیستی را بر سر صاحبانش خراب کرد.

 

وی افزود: طبیعی بود که دشمن به فکر چاره‌ای باشد و در برآورد اولیه طبق تجربه تاریخی که داشت، فکر کرد می‌تواند مثل مشروطه از این انقلاب نیز استفاده کند، زیرا در مشروطه کاری به دست مردم دادند که حتی فرزند شیخ فضل‌الله نوری کنار جنازه پدر خود که به جرم مشروطه اعدام شده بود، پایکوبی کرد، در آن جریان بالاخره حکومتی تشکیل شد و جبهه ملی سر کار آمد و شاه مقطعی از ایران خارج شد ولی طوری برنامه ریختند که همه چیز عوض شد و شرکت‌هایی که قبلا نفت ایران را می‌بردند با شیوه‌های جدیدتر به این کار پرداختند.

 

وی با اشاره به مواردی که از اول انقلاب تاکنون توسط دشمن صورت گرفته است، گفت: اول مهره‌های پیش‌ساخته خود را جلو فرستادند، یعنی کسانی که سازمان‌های جاسوسی دنیا قبل از انقلاب روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده بودند مثل اعضای جبهه ملی یا اعضای نهضت آزادی یا لیبرال‌ها که بنی‌صدر در رأس آن‌ها بود و بعد نیز فعالیت‌های خود را ادامه دادند و الان نیز مشغول فعالیت هستند.

 

حجت‌الاسلام طیبی‌فر توضیح داد: اما دشمن تاکنون در برابر تفکری استثنایی قرار گرفته که با دیدگاه دینی و مرجعیت، حرکات دشمن را خوب تشخیص داده و آن‌ها را خنثی می‌کند.

 

وی افزود: وظیفه طلبه‌ها در شرایط کنونی سنگین است، ما باید اتفاقاتی که در کشور می‌افتد را برای بدنه جامعه بیان کنیم، امروز تبیین، شجاعت و صراحت می‌خواهد و با پرده‌گویی و کلی‌گویی گره‌ای باز نمی‌شود، رهبری نیز در دیدار اخیر فرماندهان سپاه و بسیج فرمودند که یکی از وظایف شما تبیین است و اگر این کار را نکنیم فردا این آب‌هایی که زیر ستون ساختمان انقلاب اسلامی افتاده کار خود را خواهد کرد.

 

وی در پایان، تأکید کرد: بحث نفوذ که مطرح می‌شود، برای پیشگیری نیست بلکه اتفاق افتاده است و باید به مردم بفهمانیم که نفوذ کجاست و چه کسانی نفوذی‌ها را راه می‌دهند.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.