چهار شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
📄
در راستای رفع مشکلات و ایجاد صمیمیت بیشتر صورت می‌گیرد؛ / حضور مدیر و مسئولان مدرسه نواب در خانه طلاب این مدرسه
۸۷۳ بازدید
ارسال شده در گفت و گو
حضور مدیر و مسئولان مدرسه نواب در خانه طلاب این مدرسه

مدرسه نواب ـ برنامه بازدید از منزل طلاب و دیدار با خانواده آن‌ها از سنت‌های قدیمی مدرسه علمیه عالی نواب بوده است که در سال تحصیلی جدید نیز ادامه یافته و هر هفته به‌صورت منظم توسط مدیر و مسئولان مدرسه صورت می‌گیرد.

 

حجت‌الاسلام حسین کندری، قائم‌مقام مدیر مدرسه علمیه عالی نواب در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌عمومی این مدرسه با اشاره به برنامه بازدید از خانه طلاب، گفت: این برنامه از سال 1381 و دوران مدیریت اسبق مدرسه شروع شده و در طی این سال‌ها ادامه داشته است.

 

وی افزود: شروع این برنامه با اهداف متعددی بوده که از جمله آن‌ها می توان به این موارد اشاره کرد: 1. سرکشی از خانواده طلاب وعرض خداقوت به همیاران آن‌ها؛ 2. بررسی مشکلات طلاب از نزدیک و تلاش برای رفع آن‌ها؛ 3. اخذ اشکالات و نظرات طلاب محترم در مورد مسائل مختلف مدرسه و راهکار اجرایی جهت حل آن‌ها.

 

وی با اشاره به اینکه این برنامه با استقبال خوب طلاب روبه‌رو شده و طلاب و خانواده‌هایشان از این مسئله راضی هستند، گفت: هر طلبه در طول دوران تحصیل در هر مدرسه متوقع است که مدیر مدرسه و مسئولان آن حداقل یک بار از منزل ایشان بازدید کرده و به مشکلات وی رسیدگی کنند که این شیوه خلف صالح در رعایت حال طلاب نیز بوده است.

 

حجت‌الاسلام کندری در خصوص زمان اجرای این طرح، گفت: این برنامه در سال تحصیلی جدید و حضور مدیر جدید مدرسه علمیه عالی نواب دوباره شروع شده و هر هفته منظم در شب‌های پنجشنبه که شب درسی نیست صورت می‌گیرد و امیدواریم در ادامه مسیر هم با قوت پیش رود.

 

وی افزود: امسال از طلابی که سال آخرشان است (ورودی‌های سال 1391) شروع کرده‌ایم و از ابتدای سال تحصیلی تاکنون از  منزل دوازده نفر از طلاب سرکشی انجام شده است.

 

وی با اشاره به افرادی که در منزل طلبه حضور می‌یابند، گفت: در این بازدیدها سعی می‌کنیم کسانی که ممکن است مورد نقد طلبه قرار بگیرند را با خود همراه کنیم مثل معاون آموزش، مسئول فرهنگی و مسئول روابط‌عمومی، اما در همه این بازدیدها مدیر و قائم‌مقام مدیر مدرسه نواب حضور داشته و خواهند داشت.

 

وی در پایان، گفت: از برکات این بازدیدها این است که زندگی طلاب، محل سکونت آن‌ها و مشکلاتشان برای ما ملموس می‌شود، زیرا ما مشغول برنامه‌ریزی برای آن‌ها هستیم و لازم است وضعیت معیشتی و تحصیلی آن‌ها را بدانیم و از اینکه برای چه کسانی و با چه ویژگی‌هایی برنامه‌ریزی می‌کنیم، تصور صحیحی داشته باشیم.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.