يك شنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
📄
اولین کارگاه طرح دانش‌افزایی اساتید علوم عقلی برگزار شد
۱۲۴۶ بازدید
ارسال شده در سایر نشست ها
اولین کارگاه طرح دانش‌افزایی اساتید علوم عقلی برگزار شد

مدرسه نواب ـ اولین کارگاه طرح دانش‌افزایی اساتید علوم عقلی حوزه علمیه خراسان، پنجشنبه 9 دی با حضور حجت‌الاسلام دکتر خسروپناه و حجت‌الاسلام دکتر شیروانی در سالن کنفرانس‌های مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

 

برای دیدن تصاویر این کارگاه کلیک کنید

 

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، طرح دانش‌افزایی اساتید علوم عقلی، برای اساتید فلسفه حوزه علمیه خراسان برنامه‌ریزی شده که اولین کارگاه آن امروز پنجشنبه 9 دی 1395 در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

 

بنابر این گزارش، این کارگاه به همت معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و با مشارکت مدرسه علمیه عالی نواب و مجمع عالی حکمت اسلامی مشهد برای 80 نفر از اساتید فلسفه استان‌های خراسان برگزار شد.

 

در این کارگاه که در چهار جلسه، صبح و عصر برگزار شد، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به بررسی موضوع جغرافیا و آفاق فلسفه قدیم و جدید پرداخته و حجت‌الاسلام علی شیروانی، دانشیار گروه فلسفه و کلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، موضوع آشنایی با نظام‌های فلسفی اسلامی را تدریس کرد.

 

از اهداف برگزاری این طرح می‌توان به این موارد اشاره کرد: 1. تحول در الگوی آموزشی علوم عقلی در حوزه‌های علمیه، 2. ارتقاء سطح علمی و کیفی تدریس اساتید، 3. رفع ابهامات و سؤالات اساتید، 4. گسترش و توسعه کرسی‌های نقد ومناظره در علوم عقلی 5. بازنگری الگو و متون آموزشی علوم عقلی در حوزه علمیه.

 

گفتنی است این طرح در طول سال تحصیلی و ایام تابستان با برگزاری دومین کارگاه فلسفی و کارگاه‌های دیگر برای اساتید منطق وعرفان و... ادامه خواهد داشت و نشست‌هایی نیز برای عموم طلاب در زمینه فلسفه‌های مضاف و معرفت‌شناسی، هر هفته پنجشنبه‌ها در سالن کنفرانس‌های مدرسه علمیه عالی نواب برگزار خواهد شد.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.