جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
📄
همایش بزرگ رسول مهر برگزار شد
۱۱۵۹ بازدید
ارسال شده در سایر نشست ها
همایش بزرگ رسول مهر برگزار شد

مدرسه نواب ـ همایش رسول مهر» با موضوع تبیین ضرورت‌های آشنایی حوزویان با مهارت‌های تبلیغی، آموزشی، فرهنگی و... به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی برگزار شد.

 

برای دیدن تصاویر این جلسه کلیک کنید.

به گزارش روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، در همایش رسول مهر که پنجشنبه 31 فروردین 1396 در این مدرسه برگزار شد، با اشاره به اینکه تحصیلات مفید از غیر مفید باید تفکیک شود، گفت: برخی علم ها فقط برای کسب اطلاعات است و با مهارت همراه نیست و همین امر موجب تمایل برای کسب شغل پشت میز نشینی می شود.


وی با اشاره به نامه ای که درباره ضرورت مهارت آموزی، محضر مقام معظم رهبری نوشته و ایشان مرقوم فرمودند که این مسئله جدی و نیاز حتمی است، تاکید کرد: باید انقلابی در آموزش و پرورش و دانشگاه و نیز حوزه علمیه در زمینه مهارت آموزی به وجود بیاید زیرا یک فرد با مدرک دیپلم، کارشناسی، ارشد، دکتری و یک روحانی بدون مهارت کارآمدی کمتری دارد.
 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه حوزه علمیه می بایست چندین مهارت را به طلاب آموزش دهد، اظهار کرد: تلاوت قرآن، آموزش شنا، کلاس داری، مسئله گویی، قصه گویی، آشنایی با شبهات، همسرداری، تفسیرگویی، مناظره، نویسندگی، هنر خط و ... از جمله این مهارت ها می باشد.
 

وی با اشاره به اینکه برای یک برنامه یا مناسبت از روزها قبل تصمیم گیری و فعالیت می شود، اظهار کرد: حوزه علمیه در مدت یک ماه و نیم باقیمانده به ماه رمضان می بایست برنامه ریزی و فعالیت محسوسی برای مهارت آموزی مبلغان انجام دهد.
 

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به آیه «اعوذ بک من علم لاینفع» و با تاکید بر تفاوت میان علم و مهارت، یادآور شد: علم آموزی یعنی اینکه فرد، تنها یکسری علوم را فرا گرفته ولی مهارت لازم را کسب نکرده است.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.