چهار شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
📄
گزارش جلسه تربیت فرزندان با رویکرد دینی توسط جحت الاسلام والمسلمین داود نژاد
۲۸۹ بازدید
ارسال شده در فرهنگی تربیتی
گزارش جلسه تربیت فرزندان با رویکرد دینی توسط جحت الاسلام والمسلمین داود نژاد

کارشناس مسائل خانواده و تربیت فرزند: امروز عده ای از تربیت کودکان خود و چگونگی برخورد با آن ها درمانده شده اند در حالی که امام کاظم(علیه السلام) نسخه ساده ای در این مورد ارائه کرده اند؛ «او را نزن، بلکه با او قهر کن، اما نه خیلی طولانی».

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه عالی نواب، حجت الاسلام مسلم داوودنژاد ظهر دیروز در ادامه سلسله جلسات زندگی ایده آل اسلامی با شمیم مشاوره آسمانی که با موضوع «تربیت فرزندان با رویکرد دینی» در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، عنوان کرد: بهترین تشویق برای بچه ها دیده شدن است و بدترین تنبیه برای آن ها دیده نشدن.
وی با تأکید بر این که قبل از هفت سالگی بهترین دوران برای تربیت فرزند است، ابراز کرد: برای موفقیت در تربیت فرزندان باید با اطلاع کافی از شیوه های تشویق و تنبیه و نحوه مواجهه با آن ها در مواقع مختلف با بهره گیری از آموزه های دینی عمل کرد.
این کارشناس مسائل خانواده با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم (علیه السلام)؛ «لا تَضْرِبْهُ وَاهْجُرْهُ و لا تُطِلْ» (عدة الداعی- ص 79)، گفت: امروز عده ای از تربیت کودکان خود و چگونگی برخورد با آن ها درمانده شده اند در حالی که امام کاظم(علیه السلام) نسخه ساده ای در این مورد ارائه کرده اند؛ «او را نزن، بلکه با او قهر کن، اما نه خیلی طولانی».
حجت الاسلام داوودنژاد با توضیح اینکه هوش ذاتی در طول عمر ثابت می ماند اما امکان تغییر هوش اجتماعی وجود دارد، افزود: امروز دانشمندان و روان شناسان غربی به این نتیجه رسیده اند که قهر طولانی به هوش اجتماعی بچه های زیر 10 سال آسیب می زند در حالی که امام کاظم (علیه السلام) صدها سال پیش این نسخه را ارائه کرده اند.
وی عنوان کرد: مایه گذاشتن از خداوند، روحانیت و اطبا و ابزار قرار دادن نمادهای دینی در تنبیه، هم چنین حبس کردن فرزند به هر نحوی و تنبیه بدنی او برخی از روش های غلط در مواجهه با رفتارهای نادرست کودکان هستند.
گفتنی است سلسله جلسات زندگی ایده آل اسلامی با شمیم مشاوره آسمانی از ساعت 15 الی 17 روزهای سه شنبه هر هفته به همت مرکز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان و مدرسه علمیه عالی نواب در این مدرسه برگزار می شود.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.