چهار شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
📄
پژوهش های کاربردی در حوزه علمیه خراسان تقویت می شود / سرپرست معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با بیان این که پژوهش در حوزه انقلابی ضرورتی انکار ناشدنی ندارد، گفت: نتیجه پژوهش و تحقیق باید در میدان عمل تاثیرگذار باشد و از این پس در این حوزه بر پژوهش های کاربردی تاکید می شود.
۱۸۵ بازدید
ارسال شده در اخبار
سرپرست معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با بیان این که پژوهش در حوزه انقلابی ضرورتی انکار ناشدنی ندارد، گفت: نتیجه پژوهش و تحقیق باید در میدان عمل تاثیرگذار باشد و از این پس در این حوزه بر پژوهش های کاربردی تاکید می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین کندری، سرپرست معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین نمایشگاه دستاورد های علمی، پژوهشی حوزه علمیه خراسان گفت: همه شما در عرصه پژوهش خوش درخشیدید و دستیابی حوزه علمیه خراسان به جایگاه برتر در نمایشگاه پژوهش و فناوری گواه خوبی بر این مدعاست. 
سرپرست معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با بیان این که پس از انتصاب آیت الله عاملی به سمت مدیریت حوزه علمیه خراسان رشد چشمگیری در عرصه پژوهش دیده شده، تصریح کرد: در طی چندین سال اخیر رشد جهشی حوزه علمیه خراسان در هیچ یک از مراکز علمی دیده نشده اما بدون شک رضایت تام به این موضوع موجب و مایه توقف است. 
حجت الاسلام والمسلمین کندری با بیان این که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب و پاسخگویی حوزه علمیه خراسان به نیازهای روز تمدن اسلامی فاصله وجود دارد و این خلا جز با فعالیت های پژوهشی ممکن و محقق نمی شود، بیان کرد: از روز نخست خلقت تا به امروز، یعنی از زمان حضرت آدم با آن نیازهای ابتدایی خلقت در زمینه خوراک و پوشاک تا به امروز در عرصه پاسخگویی به نیازهای روز تمدن اسلامی نیاز به پژوهش روز به روز بیش تر از گذشته احساس می شود. 
وی با بیان این که بر این اساس، پژوهش در حوزه انقلابی ضرورتی بی بدیل و انکار ناشدنی دارد، خاطر نشان کرد: نتیجه پژوهش و تحقیق باید در میدان عمل تاثیرگذار باشد و باید از این پس در این حوزه بر پژوهش های کاربردی تاکید شود.
سرپرست  معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان ضمن تاکید بر ضرورت افزایش جذابیت غرفه های نمایشگاهی حوزه علمیه خراسان در سال های آتی، به روایاتی از ائمه معصومین در باب ضرورت پژوهش های کاربردی منطبق با نیازهای روز اشاره و ابراز کرد: پژوهش باید بتواند خالصی را از ناخالصی جدا کرده و پژوهشگران نیز با آسیب شناسی، یار و یاور معاونت پژوهش باشند. 
حجت الاسلام والمسلمین کندری در ادامه با اشاره به ضرورت آسیب شناسی در حوزه مسائل پژوهشی و تشکیل کارگروه هایی در این راستا در سال 97 خاطر نشان کرد: از همین امروز باید برای مساله محور شدن پژوهش ها برنامه ریزی صورت بگیرد. 
وی ادامه داد: عزیزان در مراکز پژوهشی به دنبال جذب متخصصین امر باشند تا متخصصین نیز در حوزه تولید علمی کمک یار این معاونت بوده و پاسخگوی افراد مراجعه کننده باشند؛ بدون شک هرچه متخصصین جذب شده در مراکز پژوهشی بیش تر باشد، طبعا بازدهی در عرصه تولید و پاسخگویی نیز نسبت به گذشته بیش تر و افزون تر خواهد بود.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.