چهار شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
📄
توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی از ضروریات طلبگی است
۱۷۳ بازدید
ارسال شده در اخبار
توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی از ضروریات طلبگی است

تولیت آستان قدس رضوی: طلاب باید جامعه و نیازهای آن را بشناسند و فعالیت های علمی و انقلابی خود را در آن جهت هدایت کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع طلاب مدرسه علمیه ثقلین عنوان کرد: طلاب باید خوب درس بخوانند چراکه بی مایه فتیر است و طلبه هر وظیفه ای را که می خواهد بر عهده بگیرد باید ابتدا ملّا باشد و بعد آن کار را شروع کند.
وی توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی را از ضروریات کار طلبگی دانست و گفت: باید از مسائل روز خبر داشته باشید و اگر می خواهید سیاسی باشید، به دستورات رهبر معظم انقلاب توجه و عمل کنید.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: طلاب باید جامعه و نیازهای آن را بشناسند و فعالیت های علمی و انقلابی خود را در آن جهت هدایت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی عالم و انقلابی بودن توامان را مطلوب طلبگی معرفی و ابراز کرد: ما رهبر معظم انقلاب را حجتی از جانب خدا می دانیم و وظیفه داریم به دستورات ایشان عمل کنیم؛ شاخص ولی فقیه است و هر کسی در هر منصبی باید این مسئله را مدنظر قرار دهد.
وی امتیازات رفاهی و تحصیلی طلاب امروز را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: شما امتیازاتی دارید که گذشتگان نداشتند؛ برای بدست آوردن یک روایت و مطالب مرتبط با آن کافی است چند کلمه را تایپ کنید تا در عرض چند ثانیه اطلاعات موردنظر را دریافت نمایید و این فراغت بال بیشتری به شما می دهد تا بیشتر درس بخوانید و سریع تر به مدارج علمی بالاتر برسید.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «کونوا دُعاةَ الناسِ بِغَیرِ اَلسِنَتِکُم» (بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج ‏67، ص 309)، تصریح کرد: این عمل بود که بزرگان ما را شاخص و آن ها را اثرگذار کرد کرد؛ مردم به شما نگاه می کنند بنابراین حواستان به رفتارتان باشد و دنبال تکریم و احترام نباشید که اگر این گونه باشد، به مطلوب نمی رسید.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: همیشه بااخلاص حرکت کنید و درس بخوانید تا سریع رشد کنید که اگر این شد، هیچ وقت خسته نمی شوید و احساس کاستی نخواهید کرد.
وی عنوان کرد: اهتمام ویژه ای که امروز به حفظ قرآن وجود دارد در گذشته وجود نداشت و این جای شکرگذاری دارد و باید در کنار حفظ، مفاهیم قرآن نیز در دستور کار شما قرار گیرد.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این که تفسیر قرآن باید در متن و نه در حاشیه باشد، گفت: آیت الله مشکینی وقتی از تبعید برگشتند بلافاصله تفسیر سوره آل عمران را در مسجد امام حسن عسکری  (علیه السلام) آغاز کردند و درس تفسیر آیت الله خزعلی(ره) نیز بسیار پررونق بود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان تأکید کرد: نباید در یک جا متوقف شد، بلکه باید به دنبال پیشرفت و بهتر شدن شرایط رفت و مشکلات را با همکاری مسئولین برطرف کرد.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
گزارش نشست
ارتباط با ما

آدرس: مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی‌(علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله شیرازی، جنب مسجد ملاهاشم

تلفن: 32259559/ 32214133-051

رایانامه:h.navab@chmail.ir

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب مشهد است.