افتتاحیه مدرسه علمیه عالی نواب

به گزارش روابط‌عمومی مدرسه علمیه عالی نواب، در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اسفندیاری، مدیر مدرسه علمیه عالی نواب ضمن خیر مقدم ؛ تقدیر و تشکر از اساتید محترم خاطر نشان کردند:با توجه به شرایط ویژه و گسترش بیماری منحوس کرونا مراسم آغازسال تحصیلی مدرسه فقط با حضوراساتید برگزار شده است.
مدیر مدرسه علمیه عالی نواب گفت: بیماری منحوس کرونا موجب آسیب هایی به کیفیت دروس و مباحثات داشته ، ولی ما باید از این فضا بهره برداری لازم را ببریم و با برنامه ریزی دقیق بتوانیم آسیب ها و کمبودها را جبران کنیم؛ در این زمینه از پیشنهادات و رهنمودهای دلسوزانه کلیه اساتید بهره خواهیم گرفت.


وی ابراز کرد:اعتقاد ما این است که هر استاد به شخصه یک حوزه علمیه است واز یک جایگاه ویژه در بین طلاب برخوردار است؛ لذا هر استاد می تواند کلیه برنامه های آموزشی ؛ پژوهشی؛ تربیتی و بصیرتی را به تنهایی مانند هر مجموعه اجراء نماید، چون تاثیر گذاری استاد بر طلبه و تاثیر پذیری طلبه از اساتید بیشتر از هر فرد دیگری می باشد.


مسئول قرارگاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان گفت: مجموعه مدرسه علمیه عالی نواب همواره تلاش داشته و دارد که بهترین فضا و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را برای بهره‌وری بیشتر طلاب فراهم کند درهمین راستا در سال های اخیر سعی براین بوده که ظرفیت سطح ۴ مدرسه علمیه عالی نواب در قسمت آموزش و پژوهش رشد داشته باشد؛ که با همتی که معاونت آموزش سطح چهار داشتند در این مسیر در حرکت هستیم؛ که در حال حاضر تعداد ۴۱ نفر در رشته های کلام مقارن، فقه مقارن، کلام جدید، و ادبیات عرب در حال تحصیل و پژوهش می باشند و رشته تخصصی فلسفه اسلامی سطح چهار در قرار گاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان طراحی شده و به مرکز مدیریت جهت تصویب در شورای عالی ارسال شده است.
ایشان در ادامه افزود:مدرسه علمیه عالی نواب درسطح دو وسه ۲۳۰ نفر طلبه در حال تحصیل و تدوین پایان نامه داریم و در بخش مباحثات هم ۱۲۰ گروه مباحثاتی زیر نظر اساتید ناظر مباحثات، مشغول فعالیت هستند که ثمرات زیادی در بحث پیشرفت تحصیلی طلاب داشته است.
در ادامه معاونین آموزش و پژوهش سطح دو-سه و چهار مدرسه به ارائه گزارشی از فعالیت های سال گذشته و بیان برنامه تحصیلی و پژوهشی سال پیش رو داشتند.
در این جلسه چند نفر از اساتید پیشنهادات و تجربیات خود را در بحث برگزاری دروس در زمان بیماری منحوس کرونا و مسائل دیگر مطرح نمودند.
جلسه با بیانات معاون محترم آموزش حوزه علمیه خراسان به پایان رسید.

افتتاحیه مدرسه علمیه عالی نواب